עריכת וידאו – כיצד לייעל את העבודה?

עריכת וידאו – כיצד לייעל את העבודה?

מאת איתי אפרימי ורועי קטרי

אחת הבעיות הנפוצות ביותר בעריכת וידאו, פוסט פרודקשיין ואפטר אפקטס היא הרינדור. הרינדור לוקח לנו זמן רב, בזמן זה אנו יושבים ובוהים במסך המחשב, מכינים לעצמנו כוס קפה או סתם משתעממים, בקיצור מבזבזים זמן יקר. למעשה ניתן לראות כי כאשר אנו דוגמים אנו מבזבזים זמן, וכאשר אנו מייצאים קבצים אנו מבזבזים זמן. זאת אומרת בשני תהליכים של עבודת פוסט פרוד קשיין. (עריכת וידאו + אפטר אפקטס)

במאמר זה אני רוצה להראות כיצד ניתן לרנדר קבצים ולהמשיך לעבוד על תוכנת האפטר אפקטס בו זמנית. אין לי ספק שמאמר זה יוכל לשפר ולשדרג את ביצועיכם. ובעיקר לחסוך לכם זמן יקר- זמן שמתורגם לכסף.

איך נעשה זאת?

יש למעשה שתי טכניקות להאיץ את הרינדור באפטר אפקטס, אחת זולה ויעילה bg render)) והשנייה יקרה יותר ומיועדת לרינדור קבצים המיועדים לרמה הגבוהה ביותר (nucelo pro):קולנוע.

Bg render: כדי להוריד את התוכנה עלינו להגיע לאתר: ae scripts+ ae plugins, ליחצו על הלינק:

https://aescripts.com/bg-renderer/

התוסף הזה למעשה מאפשר לעבוד ולרנדר את תוכנת האפטר אפקס בעבודה סימולטנית. ישנן שתי אופציות: אופציה פשוטה ואופציה מורכבת יותר. ניתן להוריד את התוכנה לגרסת ניסיון בחינם או לשלם 30$ עבורה.

לאחר שהתקנו את התוכנה:

לכו לחלון window- bg render, חלון ייפתח לכם בצידה השמאלי של התוכנה, הכניסו את ההגדרות שלכם לקובץ הסופי הרצוי, הגדירו להיכן הקובץ אמור להישלח, כעת כל מה שצריך לעשות הוא במקום ללחוץ על רנדר רגיל עלינו ללחוץ על הכפתור שנמצא בצד השמאלי של התוכנה.

ייפתח לנו חלון שחור הרושם שורות קוד וסימונים להתקדמות הרינדור.

אנו יכולים להמשיך ולעבוד בתוכנה או לפתוח פרויקט אחר, כאשר בינתיים האפטר אפקטס ממשיך לרנדר, בסוף התהליך אנו אמורים לקבל הודעה שהרינדור הסתיים וכעת נוכל לחזור ולראות את הקובץ שרינדרנו.

האופציה השניה היא הnucelo pro, השימוש בתוכנה זו נותן לנו אפשרות רחבה יותר של בחירה כיצד לרנדר, וכמו כן נותר לנו את האופציה של רינדור פרי-סט. הבעיה היחידה בתוכנה זו היא שהיא עולה 400 דולרים…

כותבי המאמר :איתי אפרימי ורועי קטרי, הינם בעלי חברת וידאו הד- חברה להפקת סרטי תדמית,צילום פרסומות לאינטרנט ובניית אתרים שיווקיים.

x
לפרטים נוספים >

מלאו את הפרטים הבאים
ונחזור אליכם בהקדם

או חייגו עכשיו :

03-5351847

כבר עוזב?

אם יש סרטון שחיפשת ולא מצאת השאר פרטים ונחזור אליך!