סרט תדמית כדרך לשיפור המוטיבציה בקרב ספורטאים

סרט תדמית כדרך לשיפור המוטיבציה בקרב ספורטאים

מאת איתי אפרימי ורועי קטרי

במאמר זה ברצוני לחשוף בפניכם שיטה נוספת בה ניתן לשפר את המוטיבציה בקרב ספורטאים לקראת תחרות גדולה- סרט תדמית.

כאשר ספורטאים מתכוננים לתחרות גדולה, מכריעה, תחרות שבה יוכרעו גורלותיהם וגורלות האנשים שסביבם (מאמנים, שחקנים וכו") הם שרויים במתח רב, מתח זה לרוב משתק אותם, במקרה שהיריב הביס אותם בהתמודדות הקודמת, הם זקוקים לדחיפה פסיכולוגית של המאמן שלהם, לשיחות עם פסיכולוגים. ברצוני לחשוף בפניכם שיטה שספורטאים  ומאמנים רבים משתמשים בה- סרטוני מוטיבציה.

רבים מביננו צופים בסרטי קולנוע, כאשר אנו צופים בסרטים אלו אנו חשים תחושת התעלות, השילוב הויזואלי המדהים של תמונה וסאונד גורם לנו להתרגש, אנו מרחפים לעולמות אחרים, סיפורים מעוררי השראה על אנשים (סיפורים אמיתיים) ש"עשו" את זה, אנשים שהצליחו כנגד כל הסיכויים, נשארים חקוקים בליבנו.

 מומלץ לקראת תחרות גדולה להכין סרט תדמית, הסרט יכול לעסוק בספורטאי עצמו, בצילומים של הספורטאי ברגעים הגדולים שלו, רגעי ההתעלות שלו, צילומים המלווים במוזיקה אפית- גדולה מהחיים. מומלץ לכתוב תסריט המסביר על פרטי ההתמודדות האחרונה שהיתה, מול מי היא היתה, מה היו הקשיים של הספורטאי ברגע האמת ואיך הוא הצליח להתמודד איתם. ניקח למשל את הג'ודוקא אריק זאבי, אריק נחל כישלון באולימפיאדה האחרונה כאשר הודח ממנה בשלביה הראשונים, לאחר מכן הוא חזר לאליפות אירופה והצליח לנצח בה. זו יכולה להיות דוגמא מצוינת ל סרט תדמית עבור ספורטאי, בתחילת הסרט יראו את שלבי המשבר, כיצד אריק נחל כישלון עמוק, את ההתמודדות הקשה, לאחר מכן ניתן לראות את אריק מתמודד באליפות אירופה מנצח, הסרט יכול להוות השראה עצומה לאריק זאבי וגם לספורטאים אחרים שיראו את הסיפור שלו וישליכו אותו על עצמם.

 ביצוע סרט תדמית : כאשר הסרט מתחיל יש לשלב מוזיקה מרגיעה, מוזיקה שלווה, הפיק (שיא) של הסרט יהיה בסוף, אז מומלץ לשלב מוזיקה קצבית המכניסה לטירוף, מוזיקה הדומה מאוד לפרומואים- פרסומות.

יש לזכור כי בסופו של דבר, כולנו אנשים, גם הספורטאים, וכאשר מכניסים אותם לטירוף: " אין דבר העומד בפני הרצון"…

דוגמאות לסרטוני מוטיבציה ו סרט תדמית ניתן לראות באתר וידאו הד.

כותבי המאמר :איתי אפרימי ורועי קטרי, הינם בעלי חברת וידאו הד- חברה להפקת סרטי תדמית,צילום פרסומות לאינטרנט ובניית אתרים שיווקיים.

x
לפרטים נוספים >

מלאו את הפרטים הבאים
ונחזור אליכם בהקדם

או חייגו עכשיו :

03-5351847

כבר עוזב?

אם יש סרטון שחיפשת ולא מצאת השאר פרטים ונחזור אליך!