עריכת וידאו- איך לעשות את זה נכון?

עריכת וידאו– איך לעשות את נכון?

מאת: איתי אפרימי ורועי קטרי

 במאמר זה ארחיב על עריכת וידאו תקינה ואיכותית, תוך משם דגש על מספר עקרונות בעריכת סאונד.

אחת הטעויות הנפוצות ביותר בעריכת סאונד היא שילוב של מספר טראקים רב ביחד. זה הרי ידוע וכפי שצייין זאת וולטר מארש בספרו, "איכות עריכת וידאו אינה נשפטת ע"י כמות הטראקים שבחרת להכניס בסרט".

מיקסים נוראיים נערכו תוך שימוש בעשרות ומאות טראקים, לעומת זאת, טראקים נפלאים ומצוינים נערכו מתוך מספר טראקים מצומצם ביותר. זה בעיקר תלוי בבחירות הפנימיות שנעשו: מה היתה איכות הסאונד, ובעיקר מהערבול הפנימי של הטראק והשפעתו על רגשות הצופה.

מהו העיקרון המנחה?

כפי שטען וולטר מארש" תמיד תנסה לעשות הרבה עם מעט". אנו דוגלים בשיטה זו. בעיקר על הדרך, על הניסיון, זהו העיקרון החשוב פה, אתה יכול לטעות הרבה פעמים או לא להצליח לעשות את זה, אבל בעצם החשיבה שלך על הדרך, תוכל להגיע לתוצאות הרצויות, הדרך תהווה עבורך מעין קו מנחה ליצירת מיקס טוב לסאונד בסרט שלך.

למה בעצם?

המטרה הראשונית שלך היא לגרום לצופה לחשוב, לא להאכילו בכפית אלא לגרום לו להפעיל את מוחו ופחות להיות פסיבי, למעשה הרצון הוא להציע לצופה להיות מעורב ולא לפוצץ אותו בפרטים. ככל שנוסיף עוד פרטים, עוד עומס על הצופה, עוד טראקים, עוד שוטים קצרים, עוד מידע שאינו חייב אותו, נגרום לצופה להיות פסיבי, משתהה אל מול נפלאות הסרט, ופחות צופה אקטיבי שמשתלב עם הסרט.

עיקרון זה תקף גם לגבי שאר העשייה בסרט: משחק, צילום, מוזיקה, עריכת וידאו וכו'.

וכמובן שזה תקף גם לגבי עריכת וידאו, אנו לעולם לא נגיד שסרט נערך טוב כיוון שהיו בו הרבה קאטים, עורכי וידאו אינם מקבלים משכורת בשביל לעשות הרבה קאטים, הם מקבלים כסף בשביל להחליט החלטות, למעשה, להחליט איפה לא לעשות את הקאט זה יותר מורכב מלהחליט איפה לחתוך. חישוב על כך שעורך הוידאו מקבל 25 החלטות בכל שניה: לא, לא, לא, לא, כן!

כותבי המאמר :איתי אפרימי ורועי קטרי, הינם בעלי חברת וידאו הד- חברה להפקת סרטי תדמית,צילום פרסומות לאינטרנט ובניית אתרים שיווקיים.

x
לפרטים נוספים >

מלאו את הפרטים הבאים
ונחזור אליכם בהקדם

או חייגו עכשיו :

03-5351847

כבר עוזב?

אם יש סרטון שחיפשת ולא מצאת השאר פרטים ונחזור אליך!