החסרונות של הפקת סרטוני הדרכה ואיך עוקפים אותן

החסרונות של הפקת סרטוני הדרכה ואיך עוקפים אותן

שימוש בסרטוני הדרכה אינו חדש וקיים כבר שנים רבות הן במערכת החינוך והן בעולם ההדרכה הארגונית. 

זיכרון חזותי ממלא תפקיד חשוב בקליטת החומר החדש וסרטוני הדרכה יוצרים עניין כך שאדם מסוגל לזכור ולהפנים טוב יותר את החומר. אולם, השימוש בלמידה המבוססת על סרטוני הדרכה דורשת יותר מסתם שיתוף מידע בפורמט וידאו. חשוב לקחת בחשבון את החסרונות של המדיה ואת הטעויות שעלולים לעשות בדרך.

קבלו כאן 5 חסרונות של הפקת סרטוני הדרכה ואיך עוקפים אותן

1. אין בקרה על הטמעת המידע

אם אינכם יכולים לשלוט בהטמעת המידע המוקרן בסרטוני הדרכה, לא תדעו מה העובד או הלקוח הצליחו להפנים.  

פתרון: ניתן להשתמש בכלים שונים כמו חידונים, כדי להפוך את הסרטונים לאפקטיביים יותר ולוודא שהחומר נקלט.

2. עומס ומורכבות המידע 

ארגונים רבים שמשקיעים כספים בהפקת סרטוני הדרכה, מנסים לדחוס פנימה מידע רב מידי ובכך מעמיסים על הקהל ומונעים למידה איכותית. רוב האנשים מסוגלים לקלוט מידע ביעילות רק אם הוא אינו מעמיס על התפיסה שלהם. במילים אחרות, הזיכרון שלנו יכול לאחסן רק כמות מסוימת של מידע בכל פעם ולא אספקה ​​אינסופית של נתונים. 

פתרון: הימנעו ממידע רב שמוביל לעומס קוגניטיבי. תהיו תמציתיים, הסירו את כל התוכן שאינו הכרחי להדרכה ותוודאו שכל מרכיב בסרטון יהיה קל להבנה ולהטמעה.

3. היעדר אינטראקטיביות ואיזון חוזר

במהלך צפייה בסרטוני הדרכה יכולות להתעורר שאלות, שיישארו ללא מענה, כי הצופה לא יוכל לשאול שאלה במקרה ומשהו לא ברור לו. 

פתרון: הפכו את הסרטון למעניין ואינטראקטיבי יותר. תערבו את הקהל שלכם בתוך תהליך ההדרכה באמצעות שיתוף, לייקים או כלים אינטראקטיביים אחרים. 

4. יצירת תסריט ללא מעורבות של הגורמים הרלוונטיים 

סרטון הדרכה הוא חלק ממערך ארגוני ובהפקתו חייבים להיות מעורבים אנשים שמכירים את הארגון ומבינים את מטרותיו.

פתרון: תיצרו את התסריט בשיתוף פעולה עם מומחי תוכן פנימיים כמו צוות שיווק וההדרכה. סרטון למידה צריך לשקף את הקול של הארגון וצוותים רלוונטיים יכולים להנחות את המפיקים. 

5. שימוש בשמע לא מתאים

למוזיקת ​​רקע בסרטון יש השפעה על קהל היעד. מוזיקה שגויה עלולה להפוך בקלות להסחת דעת ולהרחיק את הלומדים מהמידע שהסרטון משתף. 

פתרון: המוזיקה הנבחרת חייבת לשקף את הערכים הקשורים לארגון ולמותג. במידה ואתם משתמשים בקול אודיו, שימו לב שהקריין ינחה את הדברים בצורה ברורה וקלה להבנה. 

כשאתם ניגשים לעבודה, תזכרו מהן החסרונות של הפקת סרטוני הדרכה ואיך עוקפים אותן. חשוב להיות צמוד לכללים ולהפיק סרטונים תמציתיים וקולעים, כך שישמרו על מעורבות קהל היעד. אנחנו נשמח לעזור לכם בזה. לצוות של videohead ניסיון רב שנים בהפקת סרטוני הדרכה. תפנו אלינו ותנו למומחים שלנו לעשות את העבודה!

x
לפרטים נוספים >

מלאו את הפרטים הבאים
ונחזור אליכם בהקדם

או חייגו עכשיו :

03-5351847

כבר עוזב?

אם יש סרטון שחיפשת ולא מצאת השאר פרטים ונחזור אליך!